Verměřovice 2000

Tahle holka - Lenka - si zamanula, že by nebylo špatný uspořádat nějaké
setkání majitelů starích modelů Hond. Nejvíce mě samozřejmě potěšilo, že jsme se tam sjeli 4 CBX 750 F. Mezi opravdové lahůdky patřila
Honda CB 750 z roku 1972 Krásná CBX ze Slovenska GB 600 - Tourist Trophy Všemi napjatě očekávaná
CBX 1000 - 6ti válec. VF 750 F

Tahle akce byla vlastně u jen takovým vyvrcholením dlouhodobé diskuze na internetu.

Všechno si začala (a taky i skončila) Lenka. Sama nadšená motorkářka vlastnící krásnou Hondu CB 750 F. Tak tahle holka si zamanula, že by nebylo špatný uspořádat nějaké setkání majitelů starích modelů Hond. Takovým kritériem pro pojem starí Honda měl být rok výroby nejvýše 1989. Těm mladším sice příjezd nebyl upírán, ale nebyl ani nijak podporován.

Akce se na internetu horlivě plánovala už od zimy, ale termín setkání byl pevně stanoven na 16.června. Všeobecně se soudilo, že 16.června už je vlastně léto, takže bude super počasí a nikomu nebude v noci ve stanu zima. Místem setkání se staly Verměřovice - malá vesnička v Orlických horách.

Protože z Děčína je to do Verměřovic docela štreka, rozhodli jsme se, že vyrazíme už v pátek a aby byla opravdu pohoda, tak se vyrazí už poměrně brzo - tj. v 10 hodin. Tak se také stalo. V 10 hodin vyjeli od Děčínského Atlantiku 3 nadšenci na motorkách. Byl jsem to já a má krásná CBX 750 F, Venca a jeho ošklivá VFR 400 R a Jarda a jeho na Suzuki docela pěkná GS 850. Už při první zastávce která následovala záhy v České Lípě, kde jsme měli sraz s Ivanem a jeho Supermagnou jsme se všichni schodli, že si připadáme jak na první jarní projížďce a pěkně vymrzáme. Ale nepršelo, takže si vlastně nebylo na co stěžovat. Ze špatného počasí jsme tedy vytěžili častějí zastávky na obnovení krevního oběhu.

Odpoledne jsme se měli ve Dvoře Králové sejít s pražákama a tak se taky stalo. Během krátké pauzy jsme stihly prolítnout i královedvorské muzeum historických motocyklů, které se nachází přímo vedle slavné Zoo. Odtud jsme tedy pokračovali v docela početné skupině - 6 motorek.

Čím víc jsme se blížili k cíli, tím více jsme propadali skepsi a začínali jsme vtipkovat že jsme nemuseli jezdit tak daleko a mohli jsme si dát sraz na půlce cesty z Phy do Dc, kdy se nás šest chtělo tak strašně vidět. Největší fór nás ale čekal, když jsme dorazili na místo. Na menším fotbalovém hřišti stál slovy "jeden" Transalp a proháněl se tam domorodec na Jawetě. A ke všemu ta hrozná zima. No, v tu chvíli jsme byli docela dost nalomený, jestli to nemáme otočit a vyrazit do HK, kde se měl konat nějaký megasraz. Ale nakonec jsme vydrželi a do setmění se tam sjelo celkem asi 12 motorek a některý dokonce přijíděli i za tmy (opravdoví nadšenci).

Večer následoval společenský program u táboráku. Jen k tomu dodám, že Vencovi a jeho VFR od té doby říkám V-FeRnet.

V sobotu ráno (vzpomínáš Venco?) se to začalo sjíždět. Nejvíce mě samozřejmě potěšilo, že jsme se tam sjeli 4 CBX 750 F. CBček tam byla fůra, asi 3 CX, a já nevim co ještě. Mezi opravdové lahůdky patřila Honda CB 750 z roku 1972 a hlavně všemi napjatě očekávaná CBX 1000 - 6ti válec. Když si to přihasila, všem spadla čelist a dlouho trvalo, než jí zase zavřeli.

Celý den probíhal v takový pohodě, kdy se debatovalo jak jinak, než o motorkách. Odpoledne se konalo seřazení motorek podle typů a roků výroby a poté následovala společná vyjížďka. Té jsem se ale neúčastnil, protože jsem s Vencou zahájili taktický ústup směr Děčín. Bohužel, tu matiku jsem si do hlavy nějak narvat musel a zbývali u jen 3 dny do zkoušky.